Меню Закрити

Що таке тепла підлога і якою вона буває

Мат нагрівальний

Перший підігрів підлоги був придуманий ще у Римській імперії. Тоді в лазнях під кам’яними плитами обладнали системи каналів, якими циркулювала гаряча вода або пара. Згодом технологія була втрачена, а на її відновлення знадобилося багато часу. Зараз тепла підлога влаштована інакше, хоча її завдання залишилося незмінним — підігрівати підлогу та забезпечувати комфорт мешканців. Найчастіше для облаштування використовуються електричні нагрівальні мати.

Цікаво, що в давній Кореї теж була схожа система на римську технологію. Підлоги та настили навколо житла підігрівали димом, що йде спеціальними каналами від печей. Система називалася ондоль. Саме вона дала поштовх до подальшого розвитку концепції теплої підлоги. Сьогодні саме Корея постачає кращі нагрівальні мати та плівкові підлоги, використовуючи накопичений досвід та інновації.

Види та характеристики теплої підлоги

Нагрівальні мати теплої підлоги, кабелі, інфрачервоні гріючі плівки та інші засоби підігріву продаються в магазинах, що спеціалізуються на електроніці та опаленні. У каталогах і загалом логічно вони поділяються на дві категорії:

  1. Водяні. Сучасна інтерпретація давньоримської системи підігріву значно вдосконалена. Замість каналів використовують труби, якими також циркулює вода. Її нагріває казан, а перекачує насос. Монтують труби під плитку або стяжку. Спосіб підігріву підходить лише для приватних будинків із автономним опаленням. У квартирі не можна облаштувати, тому що неможливо підключити до централізованої системи опалення.
  2. Електричні. Тонкі нагрівальні мати під плитку, ламінат, паркет, лінолеум та ковролін монтуються з невеликими відмінностями у способі укладання. Їх можна монтувати і у квартирах, і у приватних будинках. Більше економний варіант у порівнянні з водяними.

Електрична ТП також буває різною. Вона розрізняється за конструкцією, способом нагрівання підлоги та приміщення:

  • Нагрівальні кабелі. Вони по всій довжині підтримують високий опір. Монтуються не як нагрівальні мати, а в бетонну стяжку по периметру кімнати, що обігрівається. Недолік такого варіанта у складному ремонті, для якого потрібно буде ламати бетонну стяжку.
  • Нагрівальний мат під плитку, ламінат та інше покриття. Тонкий гріючий кабель зафіксований на сітчастій конструкції зі склополотна. Плюсом є можливість монтажу нагрівального мату без заливки стяжкою. Укладати його можна під тверді підлогові настили. При монтажі під плитку можна розташовувати у клейовому розчині. Доповнюючи систему теплої підлоги термодатчиком та терморегулятором можна отримати систему, яка автоматично відстежуватиме температуру та керуватиме роботою теплої підлоги. Це заощаджує гроші та позбавляє від перегріву підлогового настилу.
  • Інфрачервоні плівки, що гріють. Як і нагрівальні мати під ламінат, плівка теж може застосовуватися під будь-які види покриття з невеликими відмінностями в способі монтажу. Плівка тонша за 1 мм. Обігрів йде за рахунок перетворення електричної енергії в інфрачервоне випромінювання: струм тече по мідних шинах, надходить на карбонові нагрівальні елементи, від яких і йде випромінювання. Остання нагріває предмети біля плівки, тобто. настил і тепло поширюється в кімнату.

Відгуки про нагрівальні мати, кабелі та плівки переважно позитивні, оскільки ці пристрої енергоефективні, економічні та безпечні при правильних розрахунках та монтажі. Їх можна використовувати для підігріву підлоги або для основного опалення, закриваючи більше 70% площі кімнати.

Нагрівальні мати — що є в магазинах

Роздрібні магазини мають досить обмежений асортимент матів для підігріву підлоги. В інтернет-магазинах вибрати нагрівальний мат набагато простіше. Найпопулярнішими в Україні є пропозиції від виробників DEVI, Nexans, Woks, Ensto, Comfort Heat, Profitherm, RAYCHEM. Плюс покупки через інтернет у можливості отримати розгорнуту консультацію та допомогу з розрахунку потужності. Мати з енергоефективністю від 80 до 160 Вт/м², яких найбільше в категорії матів, що гріють, підходять для більшості квартир і будинків з утепленням і без нього.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов'язані записи