Меню Закрити

Організація жилого простору в приватному будинку і на ділянці

Щоб житло було зручним і комфортним для всіх членів родини, слід подбати про організацію житлового простору ще на етапі будівництва дому або, принаймні, внутрішнього оздоблення. Існує навіть древня наука про фен-шуй, що своєрідно впроваджує певні правила організації простору в середині будинку і навколо нього.

Припустимо, ви вирішили купити будинок в котеджному містечку Київської області з ділянкою. За організацію простору навколо садиби вже подбав забудовник, і добре, якщо навколо є доглянуті освітлені дороги, парки, сквери, клумби і квітники, дитячі майданчики і спортмайданчики для всіх під відкритим небом.

А от про облаштування простору всередині дому доведеться подбати власнику самостійно. Є таке поняття — ергономічність, яке означає пристосованість речей, конструкцій, простору до взаємодії з людьми, що ними користуються. В побуті ергономічність люди називають просто — зручністю. Зручністю для кожного, тобто в домі має бути зручно жити, працювати, відпочивати, навчатись всім мешканцям, і дітям, і дорослим.

Хазяйка має почуватись комфортно на кухні, де простір має бути організований так, щоб вона могла готувати їжу, легко дістаючи до всього потрібного начиння і не спотикаючись об меблі та не задіваючи мимохідь невдало розташовані техніку, посуд чи декор.

Так само зручним має бути процес обслуговування дому: як розташувати пральну машину, котли опалення, в яку сторону відкриваються міжкімнатні двері, чи зручно робити прибирання — ці дрібниці мають значення.

Найменші і найстарші мешканці також мають особливі потреби, які необхідно врахувати. Якщо в домі з’явилось немовля, найважливішим питанням стає безпека. Сходи в двоповерховому будинку, сходові площадки, перила, басейн у дворі — всі ці моменти мають бути продумані так, щоб не створювати потенційної небезпеки для малюка. Якщо в домі є піч, камін, булер’ян, вони мають бути сконструйовані таким чином, щоб виключити випадковий контакт гарячих елементів з дітьми.

Для людей похилого віку можливості підйому -спуску по сходах, високому ганку також можуть бути обмежені, і це теж варто врахувати і продумати заздалегідь.

Тож при намірі купити будинок варто або самостійно зібрати максимум інформації і зробити ретельне планування простору, або звернутись до спеціалістів, дизайнерів, що знаються на ергономіці і зроблять інтер’єр вашого будинку не лише красивим та стильним, а і зручним і затишним для всіх, хто буде в ньому жити.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов'язані записи