Оформлення стіни позаду печі має велике значення. Це не тільки дизайнерський хід, а й необхідний захист. Тому необхідно подбати про термоізоляцію, а також зовнішнє декорування стіни. Термоізоляційні матеріали зазвичай можна купити, звернувшись у магазин камінів і печей. Дуже зручно, коли відразу замовляється й опалювальний агрегат, й все для нього − вироби для монтажу, вогнестійкі матеріали, засоби та аксесуари для догляду, змінні деталі.
У ролі термоізоляції для стін за чавунними печами підійде:
- Базальтова вата. Вона гігроскопічна, здатна накопичувати та віддавати тепло, характеризується високим рівнем вогнестійкості.
- Базальтовий картон. Цей матеріал постачається у форматі аркушів невеликої товщини та маси. За властивостями не відрізняється від базальтової вати.
- Азбест. Він відноситься до одних з найбільш стійких та довговічних матеріалів.
- Мінерит. Такі плити спеціально призначені для захисного обшивання стін, й володіють оптимальними для цієї мети характеристиками.
Після виконання термоізоляційних робіт наступний крок – надання стіні привабливого вигляду.
Чим можна облицювати стіну, щоб забезпечити стійкість до жару та зробити місце розташування печі естетичним?
До найпопулярніших варіантів облицювання відносяться такі матеріали:
- Металевий екран. Крім захисту стін, він має ще одну корисну функцію – сприяє рівномірному розповсюдженню тепла, яке виділяє пічне та камінне обладнання. Щодо недоліків таких екранів, це їх дещо простуватий вигляд.
- Цегла. Універсальний матеріал, що вдало вписується у більшість інтер’єрів. Відзначається довговічністю, простотою у догляді, здатністю накопичувати тепло й віддавати його у простір.
- Природний камінь. Відмінно витримує нагрівання й навіть тривалий контакт з вогнем, дозволяє реалізувати чимало стильних задумів, фактури натурального каменю зараз в тренді. Догляд також не складає труднощів. Проте вартість матеріалу висока.
- Штучний камінь. Бюджетна альтернатива натуральним аналогам, що складається з кам’яної крихти й додаткових матеріалів. Представлений широким асортиментом фактур та відтінків, також має хороші експлуатаційні властивості в умовах високотемпературного режиму.
- Керамограніт. Це один з різновидів керамічної плитки. Ціна його може бути різною, залежно від складу та бренду виробника. Матеріал добре проявляє себе у використанні, не вимагає значних зусиль для догляду.
- Кахлі. Поверхня, декорована кахлями, гармонійно вписується у більшість стилів інтер’єру. Такий матеріал сьогодні продається в багатій колірній гамі, з малюнками, увігнутими, гладкими та опуклими формами. В основі будь-яких якісних кахлів лежить глина, яка обпалюється в печі та якісна екологічна фарба, лак. Тому їх вважають одним з елітних варіантів.
Разом зі згаданими вище матеріалами використовується гіпсокартон, завдяки його стійкості до нагрівання, легкості та підхожій товщині.
Вибираючи зовнішнє облицювання для стіни, враховується загальна тональність інтер’єру, а також колір самого опалювального агрегату. Печі-каміни пропонуються не лише у традиційному чорному та сірому тоні – корпус може бути пофарбований у білий, коричневий, бежевий чи навіть червоний відтінки. Тон стіни може гармоніювати з кольором печі, чи навпаки, контрастувати, якщо хочеться зробити піч виразним елементом у кімнаті, привернути до неї увагу.