Меню Закрити

Які дрова краще обрати для опалення будинку?

купити дрова для опалення будинку

Якщо в оселі є піч або камін, перед настанням холодів приходить час задуматися про закупівлю дров. Сьогодні саме придбання не є складністю – наприклад, за посиланням https://eralistexno.com.ua/drova.html представлений широкий перелік порід, у різних формах.

Слід зважати, що будь-яка деревина горить, але не вся вона працює однаково. Деякі породи дають багато тепла, згоряють повільніше та чистіше, виділяючи приємний аромат. Інші ж горять швидко, димлять, а залишки смоли осідають на стінках димоходу. Щоб знати, які дрова для опалення будинку підійдуть, треба ознайомитися з їхніми характеристиками та властивостями.

Також необхідно визначитися з виглядом, у якому матеріали постачаються. Так, пропонуються дрова колоті або не колоті, метрові поліна та менші, розміром у 30 – 50 см.

На які характеристики звертати увагу перед тим, як запасатися паливом?

На якість дров впливають такі їхні характеристики:

  • Вологість. Для деревини, яка використовується як паливо, застосовують показник не абсолютної, а відносної вологості. Це кількість вологи, яка міститься у волокнах на певний момент відносно до їх власної ваги. При надмірній вологості деревина погано горить, при спалюванні витрачається багато енергії на випаровування вологи, а не на нагрівання повітря. Ще один мінус – значне виділення кіптяви. Свіжозрубане дерево має показники приблизно у 60%. Оптимальний рівень вологості, що визначає придатність для опалення – 20 – 22%. Його можна перевірити за допомогою вологоміра. За відсутності обладнання визначити сухі поліна можна за звуком: при постукуванні він має бути дзвінким, а не глухим.
  • Щільність. Це фізична величина, що показує, яка вага приходиться на стандартний об’єм (зазвичай один кубічний метр). Щільність залежить від вологості дерева, і, своєю чергою, впливає на калорійність. Менш щільне паливо швидше згоряє, тому його потрібно частіше підкидати у паливну камеру для підтримання потрібної температури. А чим більша щільність, тим більш «жаркі» дрова. Малу щільність (до 540 кг/м3) має сосна, ялина, осика, вільха, липа, верба. Середню (550-740 кг/м3) – береза поникла, бук, в’яз, клен, модрина, ясен. Високою щільністю (750 кг/м3 і більше) відзначається дуб, акація, граб, береза залізна.
  • Калорійність (теплотворність). Найбільше тепла дають добре просушені поліна з берези, дуба, ясена, бука, граба, модрини й клена. Середню калорійність має вільха та сосна. Найнижчий показник в осики, тополі, липи, кедра та ялини. Попри те, що масова теплотворність у хвойної деревини більше, ніж у листяної, через її меншу щільність результативна теплотворність у хвойних порід менша.

Важливо враховувати й смолистість. Листяні дерева при згорянні виділяють менше летючих смол, які не догоряють, хвойні – більше. Хоча від хвойних полін приємно пахне під час спалювання, при надто частому їх використанні доведеться частіше чистити топку та димохід.

У якому вигляді краще закуповувати дрова?

Постачальники пропонують великі цілі бруски, дрова метрові, колоті та невеликі поліна. Купуючи дрова чурками або полінами, власник будинку отримує готовий до застосування матеріал. Не потрібно витрачати час та зусилля на розпилювання та розрубування. Вони швидше сохнуть та краще зберігаються. Великі бруски іноді обходяться дешевше, проте з ними буде набагато більше турбот. Для зберігання потрібно відвести приміщення або місце під навісом, де поміститься матеріал. Для обробки доведеться придбати чи орендувати бензопилу, мати на господарстві інструмент для розколювання чи гостру сокиру, й розділяти брусок на частини самостійно або ж найняти робітників, що супроводжується додатковими фінансовими витратами.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов'язані записи