Меню Закрити

Захисні окуляри: які вони бувають та як правильно їх підібрати

Очі — один із найвразливіших органів людини. Саме тому важливо дбати про їх захист, особливо у виробничих умовах, де найменша іскра, уламок чи бризки хімічних речовин можуть завдати серйозної шкоди зору. Вберегти очі від травмування допомагають захисні окуляри, які є одним з головних елементів індивідуального захисту. В чому саме їх особливість та як підібрати відповідні окуляри — читайте в цій статті.

Що собою являють захисні окуляри

Захисні окуляри зовні мало чим відрізняються від звичайних, проте вони мають кілька особливостей. Вони виділяються:

  • Оправою. Вона може бути виготовлена з пластику, нейлону чи металу. Пластик легкий та недорогий, проте може бути не надто міцним. Нейлон досить гнучкий та стійкий, а метал найбільш надійний, але й найважчий.
  • Лінзами. Виготовляються з ударостійких полімерів (переважно полікарбонату) та можуть мати додаткове покриття. Наприклад, антизапотівальне покриття запобігає конденсації вологи, антиблікове — покращує видимість, антискретч надає захист від подряпин, УФ-захист блокує шкідливе ультрафіолетове випромінювання, а фотохромне покриття змінює затемнення залежно від освітлення.
  • Дужками. Забезпечують максимально надійну фіксацію на голові. Можуть бути твердими або у вигляді регулювальної еластичної стрічки.

Завдяки особливостям будови захисні окуляри витримують значні навантаження, високі температури, випромінювання та вплив хімічних речовин.

Як існують типи захисних окулярів

Оскільки захисні окуляри активно використовуються в багатьох сферах, виробники пропонують моделі з різними характеристиками. Це дозволяє кожному підібрати пару, яка повністю відповідатиме умовам роботи та власним потребам. Всі окуляри поділяються на кілька видів:

  • промислові — призначені для захисту від пилу, хімічних речовин та випромінювання (ультрафіолетового, інфрачервоного, лазерного);
  • спортивні — захищають очі під час занять різними видами спорту (велоспорт, лижний спорт, водні види спорту);
  • медичні — потрібні для захисту очей медичного персоналу від біологічних рідин, бризок, аерозолів.

Конструкція захисних окулярів також може бути різною. Вони бувають відкритого типу — такі аксесуари зручно носяться та не прилягають щільно до обличчя. Також є закриті окуляри, які герметично прилягають та мають вентиляційні отвори. Крім цього існують окуляри з накладками або щитками. Ці аксесуари захищають все обличчя, а не лише очі, та часто мають систему вентиляції для запобігання запотіванню.

Як правильно підібрати захисні окуляри

Обираючи захисні окуляри, потрібно зважати не лише на їх зовнішній вигляд та вартість. В першу чергу необхідно звернути увагу на:

  • Маркування оправи. Воно визначає міцність окулярів та від чого саме вони можуть захистити. Наприклад, цифра 3 означає захист від рідини, 4 — від пилу, 5 — від газів, 9 — від розплавленого металу.
  • Маркування лінз. Оптичний клас лінз вказує на якість зображення. Він позначається цифрами від 1 до 3. Чим нижча цифра, тим вищий оптичний клас.
  • Тип захисту. Позначається латинськими буквами, де S — це підвищена міцність, K — стійкість до подряпин, N — стійкість до запотівання, T — захист при екстремальних температурах.

Захисні окуляри — це не просто аксесуар, а важливий елемент індивідуального захисту, який допомагає запобігати травмуванню очей. Перед придбанням необхідно визначитись з умовами їх використання, звернути увагу на маркування окулярів та їх конструкцію. Ознайомитись більш детально з різновидами захисних окулярів та замовити для себе відповідну модель можна в магазині Consafety.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов'язані записи