Меню Закрити

Арт-деко у сучасному домі: як адаптувати стиль без втрати ідентичності

Стиль арт-деко, який зазнав піку популярності у 1920-30-х роках, сьогодні знову займає видне місце у світі дизайну інтер’єру. Його характерні риси — геометричні форми, розкішні матеріали та елегантна мінімалістичність — можуть додати особливого шарму будь-якому сучасному дому. Однак, як вдало інтегрувати елементи арт-деко, не втрачаючи при цьому індивідуальності та затишку вашого житла? У цій статті ми розглянемо кілька способів, які допоможуть вам адаптувати цей стиль ефектно і зі смаком.

Вибір матеріалів і кольорів

Головні матеріали

Арт-деко відомий своїм використанням дорогих і розкішних матеріалів. Для сучасного дому можна використовувати:

  • Шкіру;
  • Екзотичні деревини;
  • Хром;
  • Скло.

Кольорова гама

Кольорова схема арт-деко зазвичай включає насичені тони, такі як золотий, чорний, темно-синій або іржаво-червоний. Ви можете додати ці кольори через акцентні стіни, текстиль або декоративні елементи.

Меблі та декор

Меблі

Вибирайте меблі з гладкими лініями і геометричними формами. Шафи з шкіряними вставками, металеві крісла та столи зі скляними стільницями допоможуть створити елегантний вигляд.

Декор

Декоративні елементи, такі як металеві скульптури, дзеркала у вигляді сонця та великі геометричні вази, додадуть інтер’єру вишуканості. Живопис і графіка в стилі арт-деко також можуть стати яскравими акцентами.

Освітлення

Освітлення має велике значення в арт-деко. Вибирайте світильники з металу або скла, які випромінюють м’яке, але яскраве світло. Елегантні настільні лампи, підлогові лампи та люстри допоможуть підкреслити розкіш інтер’єру.

Як адаптувати арт-деко без втрати особистості

  • Інтегруйте елементи арт-деко у ваш існуючий інтер’єр: Виберіть один або два елементи арт-деко, які ви могли б включити в інтер’єр, не перетворюючи весь дім на музей стилю.
  • Експериментуйте з текстилем: Використовуйте арт-деко текстиль (наприклад, килими або штори) для того, щоб додати елегантності без зайвої помпезності.
  • Додайте сучасні технології: Сучасні технології можуть бути втілені в стилі арт-деко, наприклад, високотехнологічні гаджети в ретро-обрамленні.

Арт-деко у сучасному домі може виглядати дуже стильно та сучасно, якщо правильно підібрати елементи і збалансувати їх із вашими особистими перевагами та потребами. Зберігаючи вірність сучасним тенденціям, але водночас вшановуючи класичні риси арт-деко, ви створите простір, який буде одночасно виразний і комфортний.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Пов'язані записи